E-service is not available at the moment, please try again later.
E-service is not available at the moment, please try again later.
30
03
2015

E-tirdzniecība veicina Omniva apgrozījuma pieaugumu

Saskaņā ar komercdarbības revīzijas rezultātiem, ko apstiprinājusi AS Eesti Post valde 27.martā, loģistikas uzņēmuma Omniva pārdošanas ienākumi pagājušajā gadā pieauga par 7%, un galvenais pieauguma iemesls bija ar e-tirdzniecību saistītie pakalpojumi. 2014. gadā Omniva konsolidētā neto peļņa bija 1,3 miljoni eiro.

2014. gadā Omniva ieņēmumi kopumā sastādīja 59,9 miljonus eiro. ‘’Komercdarbības ieņēmumu izaugsmi visvairāk ietekmēja loģistikas pakalpojumu apjoma pieaugums, kurā svarīga loma bija pakomātu tīkla izplešana Baltijas valstīs, kā arī pieaugums pakomātu pakalpojumu un e-tirdzniecības apjomos,’’ sacīja Omniva valdes priekšsēdētājs Aavo Karmas.

2014. gadā uzņēmums būtiski izpleta pakomātu tīklu Igaunijā un Latvijā. Pēc šī tīkla palielinājuma uzņēmumam Omniva ir 189 pakomāti Baltijas valstīs, no kuriem 98 atrodas Igaunijā. Pakomātu pakalpojumu pieaugums bija 38% Igaunijā, 198% Latvijā un 177% Lietuvā. ‘’Šie skaitļi parāda, ka pircēji ir iecienījuši Omniva inovatīvos risinājumus,’’ sacīja Karmas.

Ja Omniva apgrozījums pagājušajā gadā pieauga kopumā par 7%, tad loģistikas pakalpojumi pieauga par 15%. Reklāmas pakalpojumu apgrozījums pieauga par 11%, bet ar periodiskajiem izdevumiem saistītais apgrozījums pieauga par 3%. Pagājušā gada laikā Omniva apstrādāja vairāk nekā 11 miljonus ienākošos un izejošos rēķinus. E-rēķinu procentuālais apjoms no visiem apstrādātajiem rēķiniem pieauga līdz 40%.

Turpretī vēstuļu pakalpojumu apjoms pakāpeniski krītas. 2014. gadā iekšzemes vēstuļu pakalpojumu apjoms samazinājās par 8%. Pēc Karmas sacītā, tirgū valda tendence, ka biznesa saziņa pāriet uz elektroniskiem kanāliem. Tomēr pārsteidzoši pieauga ienākošā (19%) un izejošā (23%) starptautiskā pasta apjoms, kur mēs varam arī novērot Karmas minēto e-tirdzniecības ietekmi.

Saskaņā ar Karmas sacīto, 2014. gads iezīmēs pagrieziena punktu uzņēmuma vēsturē, kur starptautiskās vēstules un mazās paciņas sastādīja lielāku daļu no uzņēmuma apgrozījuma nekā vietējās piegādes. ‘’Var teikt, ka pagājušajā gadā nacionāls pasta uzņēmums ir kļuvis par starptautisku loģistikas uzņēmumu,’’ sacīja Karmas.

Mazie pasta sūtījumi, kas ienāk Igaunijā no ārvalstīm, pārsvarā nāk no Ķīnas, Apvienotās Karalistes, Somijas, Vācijas, Honkongas un Amerikas Savienotajām Valstīm. Salīdzinot ar 2013. gadu, piemēram, pasta sūtījumu apjoms no Ķīnas ir pieaudzis par 70%. Galvenās valstis, uz kurām tiek veikti sūtījumi no Igaunijas, ir Somija, Vācija, Norvēģija, Zviedrija un Amerikas Savienotās Valstis. Salīdzinot ar 2013. gadu, pagājušā gada sūtījumu apjomi ir pieauguši uz visām valstīm.

2014. gadā Omniva konsolidētie neto ienākumi bija 1,3 miljoni eiro. 45% no izmaksām sastādīja darbaspēka izmaksas. Salīdzinot ar pagājušo gadu, darbaspēka izmaksas pieauga par 9%, un šo pieaugumu galvenokārt izraisīja iesācēja līmeņa darbinieku algu pieaugums Igaunijā vidēji par 8%. Tāpat būtiska ietekme bija grupas izplatībai Baltijas valstīs un jaunu darbinieku pieņemšanai meitas uzņēmumos.

Eesti Post Latvijas meitas uzņēmuma SIA Omniva tirdzniecības ieņēmumi pieauga par 240%, salīdzinot ar 2014. gadu, un sasniedza 700 tūkstošus eiro. 2014. gadā vidējais darbinieku skaits bija 35. Lietuvas meitasuzņēmuma UAB Omniva LT tirdzniecības ieņēmumi, salīdzinot ar 2013. gadu pieauga par 7%. 2014. gadā vidējais darbinieku skaits uzņēmumā bija 98. Gan Latvijā, gan Lietuvā pakomātu pakalpojumu apjoms ir būtiski pieaudzis. 2015. gada svarīgākais mērķis ir būtiska izplatība Latvijā un Lietuvā, kā arī jaunu pakalpojumu ieviešana šajos tirgos.

‘’Mēs paredzam pieaugumu gan vietējā, gan starptautiskā e-tirdzniecībā 2015. gadā, tādējādi mēs turpināsim attīstīt loģistikas risinājumus, kas ļaus e-tirgotājiem nodrošināt ērtu un ātru preču piegādi klientiem,’’ sacīja Karmas.

Jaunās starptautiskās preču zīmes Omniva ieviešana 2014. gada jūnijā bija nozīmīgs solis uzņēmumam. Jaunās preču zīmes ieviešana ir saistīta ar uzņēmuma internacionalizāciju, kā arī vietējā tirgus paplašināšanos no Igaunijas uz Latviju un Lietuvu. Bijušo loģistikas un e-tirdzniecības preču zīmju, piemēram Post 24 pakomāti, ELS kurjera pakalpojumi, Kirjakeskus un eArvekeskus, sniegtie pakalpojumi tiek apvienoti zem Omniva preču zīmes. Eesti Post preču zīme turpinās apzīmēt pasta nodaļas un pastniekus kā pakalpojumu kanālu, kā arī uzņēmuma juridisko nosaukumu Igaunijā.

AS Eesti Post ir starptautiska grupa, kas piedāvā pasta, loģistikas un informācijas loģistikas pakalpojumus. AS Eesti Post grupa ietver AS Eesti Post kā mātes uzņēmumu un AS Maksekeskus kā meitas uzņēmumu, meitas uzņēmumu UAB Omniva LT Lietuvā, kā arī SIA Omniva Latvijā. 2014. gadā AS Eesti Post izmaksāja dividendes 560 tūkstošu eiro neto apjomā, kuriem 149 tūkstoši eiro tiek vēl pievienoti kā ienākuma nodoklis. 2015. gadā ir plānots dividendēs izmaksāt 1 miljonu eiro.

Atpakaļ uz galveno jaunumu lapu

Jaunumu saraksts

Biznesa klients Ieiet
Privāts klients Ieiet

Dzirnieku iela 24, Mārupe, LV-2167, e-pasts: info@omniva.lv, Info +371 27042424