E-service is not available at the moment, please try again later.
E-service is not available at the moment, please try again later.
30.04
2021

Omniva aicina pasūtīt preces no trešajām valstīm savlaicīgi

Ņemot vērā Latvijas iedzīvotāju lielo interesi par iespējām pasūtīt preces no trešajām valstīm (ASV, Ķīna u. c.), Omniva atgādina, ka no 1. jūlija visām precēm, arī tām, kuru vērtība ir mazāka par 22 eiro, kas saņemtas ne no Eiropas Savienības (ES) dalībvalstīm, tiks piemērots PVN. Tādēļ šobrīd ir pēdējais brīdis, lai pasūtītu sev nepieciešamās preces, piemēram, no AliExpress platformas, un tās saņemtu līdz 1. jūlijam, vēl nemaksājot PVN.

“Sūtījumu skaita dinamika liecina, ka arvien vairāk Latvijas iedzīvotāju pasūta dažādas preces no valstīm, kas atrodas ārpus ES. Iemesli tam ir dažādi – zemākas cenas priekšrocība, preču sortimenta un specifikas mērogs u. c. Tāpat redzam, ka lielākās daļas pasūtīto preču vērtība šobrīd ir zem esošā PVN sliekšņa – 22 eiro. Tādēļ aicinām ikvienu, kas plāno veikt pirkumus trešo valstu e-komercijas platformās un vēlas vēl paspēt ietaupīt līdzekļus, savus pasūtījumus izdarīt tuvākajās dienās, jo aptuvenais piegādes laiks, piemēram, no Ķīnas, ir viens mēnesis,” norāda Omniva Biznesa attīstības vadītājs Edgars Isaks.

Omniva vienlaikus informē, ka no 1. jūlija, iegādājoties preces interneta veikalos ārpus ES, būs jāiesniedz muitas deklarācija un jāsamaksā PVN neatkarīgi no sūtījuma vērtības (pat ja preces cena ir 1 cents). Savukārt, ja sūtījuma preču vērtība pārsniegs 150 eiro, būs jāmaksā arī muitas nodoklis, kura likmi nosaka atbilstoši tarifa klasifikācijai.

“Tā kā jaunā muitošanas kārtība skars arī Omniva klientus, mēs domājam par viņu ērtībām un jau tagad strādājam pie procesa, lai arī pēc 1. jūlija nodrošinātu klientiem savlaicīgu un kvalitatīvu servisu. Proti, saņemot sūtījumu Latvijā, Omniva nosūtīs saņēmējam SMS un e-pastu par ienākošo sūtījumu, atmuitošanas un saņemšanas kārtību, kā arī instrukciju muitas deklarācijas aizpildīšanai,” uzsver E. Isaks.
Tuvākajā laikā vietnē www.omniva.lv būs iespējams atrast visu nepieciešamo informāciju par muitas formalitāšu kārtošanu pēc šī gada 1. jūlija.
 
 
Papildu informācija:
Ruta Pole
SIA Omniva Latvija mārketinga vadītāja
Mob. t.: +371 24949944
E-pasts: [email protected]
www.omniva.lv, facebook.com/omniva.lv
 

Atpakaļ uz galveno jaunumu lapu

Jaunumu saraksts

Biznesa klients Ieiet
Privāts klients Ieiet

Dzirnieku iela 24, Mārupe, LV-2167, e-pasts: [email protected], Info +371 27042424