Sūtījuma iepakošana

Savu sūtījumu iepakojiet tā, lai transportēšanas laikā tas nesaplīstu/nesalūztu/netiktu sabojāts. Turklāt sūtījums nedrīkst apdraudēt mūsu darbiniekus un nedrīkst bojāt citus sūtījumus. Uz sūtījuma ieteicams skaidri un saprotami uzrakstīt saņēmēja telefona numuru un pakomāta nosaukumu, uz kuru sūtījums tika sūtīts.
 
 • Sūtījuma iepakošanas materiāls

  Iepakošanas materiālu izvēlieties atkarībā no priekšmeta izmēra un formas. Var izmantot gofrēto kartonu, polietilēnu, kārbas un kartona kastes. Lietojiet jaunu iepakojumu, jo lietots materiāls ne vienmēr ir pietiekami izturīgs. Ja sūtīšanai paredzēto priekšmetu iepakošanai izmantojat jau iepriekš lietotu materiālu, noņemiet no tā visas vecās adrešu kartes un svītrkodus.

  Ja vēlaties, lai preces oriģinālais iepakojums paliktu neskarts un uz tā netiktu veiktas pārsūtīšanas gaitā nepieciešamās atzīmes, iepakojiet preci iepakošanas materiāla papildu slānī. Iepakošanu var veikt arī radoši, kā iepakošanas materiālu izmantojot tapetes, polietilēna maisus un apavu kārbas. Svarīgi, lai iepakojums būtu izturīgs, neizjuktu, kā arī, lai uz tā varētu uzrakstīt saņēmēja un sūtītāja datus. Uz iepakojuma jābūt pietiekami lielam, līdzenam laukumam, lai varētu piestiprināt adrešu karti vai norādīt saņēmēja un sūtītāja datus. Izvēlieties tādu iepakošanas materiālu, kuram var piestiprināt adrešu karti. Piemēram, pie auduma adrešu karte slikti turas un jebkurā brīdī var atlīmēties.

   
 • Iepakojuma izmērs

  Izvēlieties piemērota izmēra iepakojumu. Pārāk lielā iepakojumā sūtījuma saturs var pārvietoties un salūzt, saplīst/sabojāties. Arī pārāk mazā iepakojumā tas var tikt bojāts. Piemēram, ja apģērbs tiek pārāk blīvi ievietots šaurā polietilēna maisā, transportēšanas laikā maiss var saplīst. Tāpat sūtījuma saturs var tikt sabojāts, ja tā atvēršanai tiek izmantots nazis vai šķēres.

  Saturs nedrīkst slidināties sūtījuma iekšienē, kā arī nedrīkst izvirzīties ārpus iepakojuma. Iepakojumam jābūt pietiekami lielam, lai nepieciešamības gadījumā varētu izmantot iepakošanas materiālu.

  Iepakojumam jābūt vismaz 2 cm x 9 cm x 14 cm, jo transportēšanas laikā tiek izmantoti šūnveida tipa atvērti konteineri, no kuriem pārāk mazi sūtījumi var izslīdēt. Ja vēlaties nosūtīt ļoti mazu priekšmetu, labāk iepakojiet to lielākā iepakojumā, aizpildot brīvu telpu ar pildmateriālu.

   
 • Pildmateriāla izmantošanas nepieciešamība

  Ja vēlaties būt droši par to, ka sūtījuma saturs nesaplīsīs, vienmēr izmantojiet pildmateriālu. Kā piemērotu materiālu var izmantot speciālas granulas un burbuļplēves iepakojumu. Vieglākiem sūtījumiem var izmantot papīru. Kastes apakšā var ieklāt pildmateriāla vai iepakošanas materiāla slāni, kura biezums nav mazāks par 5 cm.

 

Sūtījumi ar trausliem vai plīstošiem priekšmetiem

 

Vērtīgi sūtījumi

 

Sūtījumi, kuru svars ir virs 65 kg

 

Šķidrumi

Adreses rakstīšana uz sūtījuma
 

Uz sūtījuma skaidri un saprotami uzrakstiet vai uzdrukājiet saņēmēja vārdu un adresi, kā arī savu vārdu un adresi. Uz sūtījuma uzrakstiet:

 
 • vārds (fiziskai personai - vārds un uzvārds vai juridiskas personas nosaukums)
 • iela, mājas un dzīvokļa numurs, māju nosaukums, kas atrodas ārpus pilsētas, ciema vai lauku tipa ciemata
 • ciemata un pagasta nosaukums
 • pasta indekss (rakstāms pēdējā rindiņā, pirms pilsētas vai apriņķa nosaukuma)
 • pilsēta vai apriņķis
 • valsts (ja runa ir par starptautisku sūtījumu)
 

Visērtāk sūtījumu ir noformēt e-pašapkalpošanās vidē, kur var izdrukāt adrešu karti un uzlīmēt to uz sūtījuma. Uzlīmējiet adrešu karti uz iepakojuma līdzenas virsmas.

Adresi uz sūtījuma var uzrakstīt arī ar roku. Šādā gadījumā uz sūtījuma ieteicams skaidri un saprotami uzrakstīt saņēmēja telefona numuru un pakomāta nosaukumu, uz kuru sūtījums tika sūtīts.

Uz sūtījuma augšējā kreisajā stūrī, gar garāko sūtījuma malu uzrakstiet savu adresi, bet labajā stūrī - saņēmēja adresi. Adresi rakstiet ar latīņu burtiem un arābu cipariem. Ja galamērķa valstī tiek lietoti citi burti un cipari, uzrakstiet adresi arī ar šiem burtiem un cipariem. Uz starptautiskajiem pasta sūtījumiem galamērķa valsts nosaukumu rakstiet angļu vai franču valodā.

Adresē nevajadzētu izmantot saīsinātus nosaukumus, burtu abreviatūras, ciparus vai zīmes, kas nav vispārzināmas un var radīt grūtības sūtījuma piegādes laikā. Tāpat centieties adresē neizmantot vārdu pārnešanu, labojumus un svītrojumus.

 
Biznesa klients Ieiet
Privāts klients Ieiet

Dzirnieku iela 24, Mārupe, LV-2167, e-pasts: [email protected], Info +371 27042424