27.01
2020

Omniva labdarības akcijā “Ziedo pasaku grāmatas krāsainiem vakariem!” aicina ziedot SOS Bērnu ciematu ģimenēm ar bērniem


2020. gada janvārī veiktais pētījums liecina, ka 92% Latvijas ģimeņu, kurās aug 3 – 11 gadus veci bērni, lasa pasakas. 72% ģimeņu pasakas bērni lasa kopā ar vecākiem, bet 16% - lasīšana ir pašu bērnu ziņā. Vairāk nekā pusē (51%) aptaujāto ģimeņu vecāki saviem bērniem pasakas lasa vismaz reizi nedēļā, 16% aptaujāto vecāku lasa pasakas bērniem 2-3 reizes mēnesī, 9% – reizi mēnesī vai retāk.  
Aptaujā secināts, ka 72% ģimeņu mājās ir ilgstoši nelasītas pasaku grāmatas, turklāt 80% no šīm ģimenēm apstiprina, ka labprāt tās ziedotu labdarībai.
 
Labdarības akcijas laikā, no 27. janvāra līdz 28. februārim, mājaslapā www.omnivaakcija.lv būs pieejami bezmaksas sūtījuma kodi, ko ievadot sev ērtākajā Omniva pakomātā, pasaku grāmatas varēs nosūtīt uz Omniva loģistikas centru, no kurienes pēcāk tās tiks nogādātas SOS Bērnu ciematu asociācijas paspārnē esošajām ģimenēm ar bērniem. Akcijas organizatori un SOS Bērnu ciematu asociācija lūdz ziedot pasaku grāmatas, kas ir labā stāvoklī, lai bērniem nesagādātu vilšanos par saņemto dāvanu.


 
SOS Bērnu ciematu asociācijas darba ikdiena ir saistīta ar bērniem un ģimenēm, mūsu mērķis ir stiprināt ģimenes, lai ikvienam bērnam būtu iespēja izaugt gādīgā un drošā ģimenē. Gada laikā sniedzam palīdzību vairāk nekā 1200 bērniem, kuri aug SOS ģimenēs, audžuģimenēs, aizbildņu un adoptētāju ģimenēs vai saņem atbalstu citos mūsu projektos. Kopīga grāmatu lasīšana ir ļoti jauks veids, kā tuvināt ģimenes locekļus, mudināt viņus saturīgi pavadīt laiku, lai kopā izzinātu jaunas lietas un gūtu jaunu pieredzi, tādēļ bērnu un jauniešu grāmatu dāvinājums mūsu darbā lieti noderēs,” stāsta SOS Bērnu ciematu asociācijas direktore Ilze Paleja, sakot sirsnīgu paldies Omniva par šīs sirsnīgās labdarības akcijas ideju un īstenošanu.
 
Grāmatnīca Jānis Roze, kas ir šīs akcijas lieldraugs, atzīst, ka pasaku lasīšana kalpo kā kopā būšanas laiks vecākiem un bērniem. Vecākiem nevajadzētu grāmatu lasīšanu novērtēt par zemu, jo lasīšana papildina bērna zināšanas, iztēli, valodu, domāšanu, atmiņu un rada pozitīvas emocijas,” stāsta Jānis Roze reklāmas un sabiedrisko attiecību daļas vadītāja Ilze Veisbārde.

Lasītāju iemīļotākās pasaku grāmatas ir:
  1. “Pasakas un mīklas”, Zvaigzne ABC
  2. “Piecu minūšu pasakas puikām un meitenēm”, Zvaigzne ABC
  3. Brāļi Grimmi “Pasakas”, Egmont Latvia
  4. Inese Valtere “Pasakas ģimenei”, māksliniece Gunta Zaļaiskalns, Amber Books
  5. “Latviešu tautas pasakas. 100 pasakas, 100 mākslinieki”, Zvaigzne ABC
  6. Žanis Grīva “Pasaka par Diegabiksi”, māksliniece Margarita Stāraste, Zvaigzne ABC
  7. Margarita Stāraste “Zelta pasakas”, Zvaigzne ABC
  8. Anna Sakse “Pasakas par ziediem”, mākslinieks Kārlis Sūniņš, Zvaigzne ABC
  9. “Latviešu brīnumu pasakas”, māksliniece Gita Treice, Jāņa Rozes Apgāds
  10. Elēna Favilli un Frančeska Kavallo “Vakara pasaciņas dumpīgām meitenēm”, Jāņa Rozes apgāds

 
“Ir ļoti interesanti, ka lasītājs, izvēloties pasaku grāmatu, novērtē arī mākslinieka veikumu, kurš ir zīmējis ilustrācijas, un vismīļākā māksliniece, protams, ir Margarita Stāraste. Šobrīd pasaku grāmatu popularitāti izkonkurē mūsdienu rakstnieku stāstu grāmatas par Hariju Poteru, Gregu, pūķīti Kokosriekstu, u.c. varoņiem, bet klasiskas vērtības tomēr saglabājas,” skaidro I. Veisbārde.
 
“Kad pēdējo reizi jums bija iespēja izbaudīt nesteidzīgu brīdi kopā ar ģimeni un bērniem? Mēs visi zinām, ka šādu brīžu nav pietiekami daudz, tāpēc mēs jau otro gadu vēlamies veicināt ģimenēm vairāk būt kopā pa īstam un pavadīt šo laiku kvalitatīvi. Šogad aicinām iepriecināt SOS Bērnu ciematu asociācijas paspārnē esošās ģimenes un bērnus ar pasaku grāmatām, kuras aicinu ziedot, piepildot ikvienu no mūsu 202 pakomātiem visā Latvijā. Ar labdarību ir jālepojas, tāpēc aicinu ikvienu padalīties sociālajos tīklos ar bildi, kur ģimene vai darba kolektīvs ziedo grāmatas, izmantojot tēmturi #ziedopasakas, aicinot arī citus piedalīties, lai sagādātu prieku vairāk nekā 1000 bērniem,” aicina Omniva mārketinga vadītāja Ruta Pole.
 
*Omniva Latvija veiktajā pētījumā sadarbībā ar aģentūru OMD Latvija piedalījās 700 respondenti no visas Latvijas vecumā no 18 līdz 74 gadiem. Pētījums norisinājās 13.01.20.-17.01.20. interneta vidē.
         
Papildu informācija:
Ruta Pole,
SIA Omniva Latvija Mārketinga vadītāja
Mob.t.: +37124949944
E-pasts: [email protected]

Atpakaļ uz galveno jaunumu lapu

Jaunumu saraksts

Biznesa klients Ieiet
Privāts klients Ieiet

Dzirnieku iela 24, Mārupe, LV-2167, e-pasts: [email protected], Info +371 27042424