14.02
2023

Ukrainas atbalsta nedēļā aicinām ziedot energoefektīvas iekārtas akcijā “Gaismu Ukrainai”!

No 2023.gada 14. – 24.februārim visā Latvijā norisināsies Ukrainas atbalsta nedēļa, lai vēlreiz apliecinātu Latvijas tautas atbalstu Ukrainai. Aicinām ikvienu piedalīties akcijā “Gaismu Ukrainai!” un ziedot Ukrainas cilvēkiem gaismas avotus – LED spuldzes, uzlādējamus LED lukturus, portatīvās akumulatoru baterijas un pārnēsājamās uzlādes stacijas. Ziedojumus uz Rīgu iespējams nogādāt bez maksas ar īpašu Omniva pakomātu akcijas kodu. Portālā Ziedot.lv iespējams ziedot finanšu līdzekļus, lai par tiem varētu iegādāties enerģiju taupošās LED spuldzes un gaismekļus.

Ukrainas atbalsta nedēļas iniciatori ir Ukrainas vēstnieks Latvijā Oleksandrs Miščenko un Saeimas priekšsēdētājs Edvards Smiltēns. 

"2022.gada 14.februārī, lai paustu atbalstu Ukrainas suverenitātei un integrācijai Eiropā pie Rīgas domes tika pacelti Ukrainas karogi. Ir pagājis gads un Ukrainas tautai joprojām nepieciešams atbalsts. Tāpēc kopā ar Ukrainas vēstnieku Latvijā Oleksandru Miščenko aizsākam Ukrainas atbalsta nedēļu un aicinām Latvijas cilvēkus sniegt gaismas atbalstu Ukrainas cilvēkiem", pauž Saeimas priekšsēdētājs Edvards Smiltēns.

“Latvija jau ir sniegusi Ukrainai militāru atbalstu, kas ir ekvivalentā valsts militāra gada budžeta 40 procentiem, lai atbalstītu Ukrainas  armiju cīņā ar Krievijas agresoru. Latvijas tauta dara visu iespējamo, lai atbalstītu Ukrainas tautu, pilsētu un ciematu civiliedzīvotājus, kuri katru dienu cieš no krievu raķešu apšaudēm. Ukrainas uzvarai ir nepieciešams pilnīgi viss - sakot ar pārtiku un ieročiem, munīciju un ģeneratoriem. Energo infrastruktūras iznīcināšana arī ir karadarbības veids, ar kuru palīdzību teroristiska valsts vēlas pakļaut Ukrainu un tās tautu. Aicinu mūsu latviešu draugus atbalstīt Ukrainas tautu, ziedojot LED lampiņas, akumulatoru lukturus, portatīvas stacijas un citas energotaupīšanas iekārtas, kas palīdzēs samazināt elektrības patēriņu Ukrainā un dos Ukrainas tautai papildu spēkus, lai atbalstītu Ukrainas bruņotus spēkus mūsu kopīgas Uzvaras vārdā!”, stāsta Ukrainas vēstnieks Latvijā Oleksandrs Miščenko.

Ukrainas tauta jau gadu cīnās par savu brīvību, zemi un valodu. Krievijas iebrukums Ukrainā kā melna tumsa cenšas izdzēst Ukrainas dzīvību un gaismu. Krievijas uzbrukumi ir mērķēti uz civilo infrastruktūru, īpaši elektroapgādi. Elektrības piegādes Ukrainā ir ierobežotas, un dažkārt pieejams tikai dažas stundas dienā, lai nepārslogotu sistēmu. Tāpēc īpaši svarīgi lietot energoefektīvas ierīces, kas samazinātu kopējo elektrības patēriņu.  Nomainot parastās kvēlspuldzes pret enerģiju taupošām LED spuldzēm, tiktu ietaupīta elektrība pat vairāku elektrostaciju saražotās enerģijas apjomā. Savukārt pārnēsājamās uzlādes stacijas un gaismas nūjiņas ir liels atbalsts civiliedzīvotājiem atrodoties bumbu patvertnēs un aizstāvjiem frontē. Tieši tāpēc Ukrainas atbalsta nedēļā sniegsim gaismu Ukrainai! 

Kā iesaistīties akcijā “Gaisma Ukrainā”?  

  • Uzņemies rīkot akciju savā kolektīvā - skolā, darbavietā, korī, ģimenē vai citur; 
  • Izdrukā aicinājumu un aicini līdzcilvēkus saziedot Ukrainai energoefektīvas iekārtas ziedot.lv/gaisma
  • Saziedoto iepako kartona kastē un norādi, personu vai kolektīvu, kurš šo saziedojis;
  • Sadarbībā ar Omniva, Ukrainas atbalsta nedēļā būs iespēja ziedojumu no visas Latvijas nogādāt uz Rīgu bezmaksas ar Omniva pakomātu starpniecību. Akcijas kodu piesaki šeit: https://omnivaakcija.lv/ 

Ziedojumus saņems Ziedot.lv un sagatavos nosūtīšanai uz Ukrainu, Čerņihivas apgabalu;

Iespējams ziedot arī naudas līdzekļus, par kuriem iegādāties energoefeltīvas iekārtas ziedot.lv/gaisma ;

Uzņēmumus, kuru vēlas ziedot lielāku apjomu, aicinām sazināties ar fondu Ziedot.lv uz e-pastu [email protected].  

Akcijai “Gaismu Ukrainai” līdzekļus vāks arī koncertā 25.februārī no plkst. 12.00 laukumā pie Rīgas Kongresu nama, kur Latvijas mūziķi otro gadu veltīs savus priekšnesumus Ukrainas atbalstam, vienojoties  koncertā "Ukrainas brīvībai".

Akciju rīko labdarības organizācija Ziedot.lv.  Saziedotie gaismas un enerģijas avoti tiks nogādāti uz Čerņihivas apgabalu, primāri palīdzot bērnu namiem, bērnudārziem un skolām. 

Atpakaļ uz galveno jaunumu lapu

Jaunumu saraksts

Biznesa klients Ieiet
Privāts klients Ieiet

Dzirnieku iela 24, Mārupe, LV-2167, e-pasts: [email protected], Info +371 27042424