16.05
2023

Pirmais ar saules paneļiem aprīkotais pakomāts Latvijā jau aprīlī spējis sevi pilnībā nodrošināt ar elektroenerģiju

 
Pirmais ar saules paneļiem aprīkotais pakomāts Latvijā, ko uzstādīja sūtījumu piegādes loģistikas uzņēmums Omniva sadarbībā ar Latvijas tehnoloģiju uzņēmumu Tet, saražojis par desmito daļu vairāk elektroenerģijas, nekā tam nepieciešams darbības nodrošināšanai. Tas nozīmē, ka aprīlī pakomāts darbojies pilnībā ar ilgtspējīgu un zaļu enerģiju, kā arī jau veidojis elektroenerģijas uzkrājumu ziemas mēnešiem samazinot ikmēneša izmaksas arī ilgtermiņā.
 
Pirmajā ar saules paneļiem aprīkotajā Omniva pakomatā aprīlī izdevies saražot 110% no nepieciešamā elektroenerģijas apjoma tā darbības nodrošināšanai. Šie rezultāti pārsniedz iepriekš aplēstās prognozes, ka saules paneļi spēs saražot 90% no nepieciešamā elektroenerģijas apjoma vidēji gadā, aprīlī vēl nesaražojot pietiekami daudz elektrības, lai nosegtu pašpatēriņu. Pirmie rezultāti liecina, ka projekts spēs nodrošināt arī nepieciešamo elektrību ziemas mēnešos, jo pēc jaunajiem aprēķiniem prognozēts, ka vasaras mēnešos saules paneļi spēs saražot pat līdz 150% no nepieciešamā elektroenerģijas daudzuma. Tas liecina, ka paneļi ir uzlikti pareizā leņķī, ir precīzi veikti uzstādīšanas aprēķini un pakomāts spēj neatkarīgi darboties un nodrošināt sevi ar ilgtspējīgu un zaļu elektroenerģiju.
 
Projekta īstenošanā tika izmantoti vieni no kvalitatīvākajiem pasaules līmeņa ražotāja saules paneļiem, kurus raksturo ļoti labi efektivitātes un jaudas rādītāji. To pierāda arī reālie rezultāti pakomāta pirmajā darbības mēnesī - laika posmā no 27. marta līdz 27. aprīlim pakomāts patērējis 107,63 kWh, savukārt saules paneļi saražojuši 118,8 kWh. Tas nozīmē, ka papildus nepieciešamajam ir saražoti 11,17 kWh. Kopā ar saules paneļiem uzstādīts arī inventors, kas pārveido no saules iegūto enerģiju elektroenerģijā un gudrais skaitītājs, kas ļauj detalizēti monitorēt saražotās enerģijas apjomu un efektīvu tās izlietošanu. Dati arī rāda, ka saules paneļu saražotā elektrība ir ļāvusi samazināt CO2 izmešu apjomu dabā par aptuveni 159 kg.
 
Jau ziņots, ka 28. martā, Ķemeros, Jūrmalā, tika atklāts pirmais Omniva pakomāts kura darbību nodrošinās uz tā uzstādīto saules paneļu saražotā elektrība. Plānots, ka pēc testa perioda, Omniva ar Tet saules paneļiem aprīkos vēl vismaz 100 savus pakomātus.
 

Atpakaļ uz galveno jaunumu lapu

Jaunumu saraksts

Biznesa klients Ieiet
Privāts klients Ieiet

Dzirnieku iela 24, Mārupe, LV-2167, e-pasts: [email protected], Info +371 27042424