28.04
2021

Omniva apgrozījums 2020. gadā pieaudzis par 63,4 %

Lielākā pakomātu sūtījumu piegādes uzņēmuma Omniva apgrozījums Latvijā 2020. gadā palielinājies par 63,4 %, sasniedzot 12,3 miljonus eiro, bet uzņēmuma peļņa pieaugusi līdz 2,37 miljoniem eiro. Par 82 % palielināts darbinieku skaits. Uzņēmumā pieaugumu skaidro ar vietējā e-komercijas sektora kopējo izaugsmi un attīstību, kas strauju izaugsmi piedzīvoja valstī noteikto klātienes tirdzniecības ierobežojumu dēļ.

“2020. gadā piedzīvojām straujāko izaugsmi uzņēmuma pastāvēšanas vēsturē. Omniva sūtījumu biznesa ieņēmumi pieauga par 64 % jeb 4,8 miljoniem eiro. Ienākumi no pakomātu sūtījumiem pieauga par 79 %. Lai nodrošinātu atbilstošu pakalpojumu arvien pieaugošā pieprasījuma apstākļos, mēs teju divkāršojām darbinieku skaitu, kā arī turpinājām pakomātu tīkla paplašināšanu, pievienojot jaunus pakomātus visā Latvijas teritorijā, ko darīsim arī šogad,” stāsta SIA Omniva Latvija vadītāja Beāte Krauze-Čebotare.

Iepriekšējā gada laikā Omniva pieņēmusi darbā papildus 135 cilvēkus, no kuriem lielākā daļa nodrošina sūtījumu šķirošanu vai sūtījumu piegādi (šķirotāji un kurjeri), savukārt citi sniedz atbalsta funkcijas loģistikas darbā (noliktavas darbinieki, kā arī klientu atbalsta speciālisti vai citi biroja darbinieki).

2020. gada vidū Omniva pārcēlās uz plašākām telpām Green Park loģistikas parka teritorijā Mārupē, kā arī investēja vairāk nekā 500 tūkstošus eiro telpu aprīkojumā un automatizētas sūtījumu šķirošanas iekārtas iegādē. Pērnā gada beigās Omniva rīcībā bija 208 pakomāti 97 apdzīvotās vietās, nodrošinot pēc skapīšu skaita plašāko automatizēto piegāžu tīklu Latvijā, un šogad plānots uzstādīt vēl vismaz 52 jaunus pakomātus.

Lai nodrošinātu uzņēmējdarbības ilgtspēju un nepārtrauktību, Omniva regulāri veic sava snieguma monitoringu dažādos ilgtspējas aspektos. Piemēram, klientu apmierinātības indikators 2020. gadā pakomātu piegādēs nemainīgi saglabājas 87 % līmenī, savukārt kurjerpiegādēs sasniedza 80 % (+3 % pret 2019. gadu). Uzņēmumā nodarbināto skaits no sociāli mazaizsargāto personu grupām ir teju dubultojies un sasniedz 11 % no darbinieku kopskaita, bet uzņēmuma “ekoloģiskā pēda” jeb vienas paciņas piegādes ietekme attiecībā pret kopējo fosilās enerģijas patēriņu samazinājās par 5 %. Pilns uzņēmuma ilgtspējas ziņojums pieejams šeit.

Uzņēmumā uzsver, ka 2021. gada laikā Omniva pastiprināti strādās pie uzņēmuma efektivitātes uzlabošanas, investējot procesu automatizācijā un LEAN vadlīniju ieviešanā.

Papildu informācija:
Ruta Pole
SIA Omniva Latvija mārketinga vadītāja
Mob. t.: +371 24949944
E-pasts: [email protected]
www.omniva.lv, facebook.com/omniva.lv
 

Atpakaļ uz galveno jaunumu lapu

Jaunumu saraksts

Biznesa klients Ieiet
Privāts klients Ieiet

Dzirnieku iela 24, Mārupe, LV-2167, e-pasts: [email protected], Info +371 27042424